Bilgi@kumbaravan.com

0 555 639 94 91

Nedir?

Nasıl?

Burs Ver

Burslar

İletişim

Adaylar

Bursiyerler

Burs Verenler

Tiyatrolardan ;

Konserlerden ;

Kitap Gönderilerinden ;

Nedir?

BursKumbaravan, Kumbaravan.com, dolayısıyla da Aynen Entertainment 'a bağlı, kâr amacı olmayan,

Öğrencilerinin Kültür & Sanat bilgisini arttırmak amacıyla -etkinlik sahipleri ve yayınevlerinin de desteğiyle-

#KültürSanatBursu sağlamayı amaçlayarak 17 Temmuz 2017 itibariyle ilk dönem burs başvurusu almaya başlayan sosyal bir girişimdir.

BursKumbaravan'ın amacı; ülkemizde faaliyette olan kültür ve sanat kurumlarıyla, öğrenciler arasında bir köprü olarak,

karşılıklı etkileşimin sağlanması doğrultusunda daha kültürlü, sanatla iç içe bireyler yetişmesine neden olarak ülkemizi kalkındırmaktır.

Bu köprüyü ayakta tutan şüphesiz en önemli unsur, bursiyerlere bu imkanların sağlanması amacıyla maddi desteğini esirgemeyen,

öğrencilere 'Bilet' ve 'Kitap' satın alarak onlara burs veren kişi ve kurumlardır.

Kültür & Sanat Bursları; 2. Sanat Müzik, 3. Sanat Tiyatro, 5. Sanat Edebiyat ve 7. Sanat Sinema sanatlarından oluşmaktadır.

Burs sağlamak isteyen kişi ve kurumların isteğiyle de, burs adı ve içeriği oluşturularak öğrencilerin faydalanması amaçlanmaktadır.

Bu bağlamda öğrenci sayı sınırı olmaksızın, olabildiğince fazla öğrenciyi kültür ve sanatla buluşturmayı arzulamaktayız.

Öğrencilere aktarılacak burslar; nakit para, hediye çeki ve benzeri unsurlar olmayıp,

Öğrencilerin onayıyla, tüm burs paketleri, 'Bilet' ve 'Kitap' tan oluşmaktadır.

17 Temmuz - 01 Ekim tarihleri arası ilk başvuru döneminde 554 Başvuru alınmış olup, 122 aday başvuru gereklerini yerine getirmiştir.

Nasıl?

Sosyal Girişimci

Şivan Adalı

BursKumbaravan,"Sürdürülebilirlik" bakış açısıyla kurduğum sosyal bir girişimdir.

Ülkemizde, Kültür & Sanatın gelişmesiyle, daha çok öğrencinin Kültür & Sanatla buluşmasıyla, millet olarak kalkınabileceğimize inanıyorum. UniKumbaravan olarak 6 aylık süreçte 1497 öğrenciye bilet ve kitap sağlayabildik. Gelen talepler doğrultusunda büyüme kararı alarak, öğrenciler ve öğrencileri destekleyen kişi ve kurumlar arasında bir köprü oluşturmanın uygun olacağını düşündüm. Tüm yapılanma sürecini, öğrencilere ve onlara burs sağlayacak kişi ve kurumlara danışarak geçirdik, dinledik, öğrendik, içselleştirdik ve uyguluyoruz.

BursKumbaravan'ın  öğrencilere sunduğu en önemli ve hep var olacak özellikleri;

öğrencilere 'Eşit' olacağız ve onlarla 'İletişim' kuracağız, sordukları her soruya, dile getirdikleri her duygu ve düşünceye kulak vereceğiz, onları mantık ve doğruluk çerçevesinde, ikna olmaları üzerine açıklama yapacağız.

Bu bağlamda onlardan beklentimiz önce bizimle iletişim kurup, bir cevap aldıktan sonra yargıya varmaları olacaktır.

Destekçilere 'Şeffaf' olacağız, burs verdikleri tüm bursiyerlerin durumlarını ve diğer tüm süreçleri online olarak sürekli takip ve kontrol edebilecekler. 'Güven istenmez, verilir' prensibi ile hareket ediyoruz ve tüm süreçleri geliştiriyoruz.

Burs Vermek İstiyorum

Gelişmelerden haberdar olmanız için sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla bizi takip etmenizi rica ediyoruz ;

Instagram'da Takip;

Twitter'da Takip;

Daha fazla öğrencinin burs alabilmesi için ve öğrencilere burs vermek isteyen daha fazla kişiye

ulaşmak adına, sizden yalnızca "Bir Tweet" atmanızı rica ediyoruz;

  BİLMENİZ GEREKENLER

1-  Burs Kumbaravan aracılığıyla, MEB - Milli Eğitim Bakanlığı ve YÖK - Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı okullarda öğretim hayatına devam eden ve öğrenciliğini E-Devlet üzerinden aldığı güncel öğrenci belgesiyle belgeleyen, maddi imkanı 'Bilet' ve 'Kitap' almaya yetersiz olan öğrencilere #KültürSanatBursu verebilirsiniz. ( Anaokulu, İlköğretim, Lise, Açık Öğretim, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora )

2- 18 yaş altındaki öğrencilere, sadece öğretmenleri aracılığı ile burs verebilirsiniz.

3- Sağlanan burslar nakit para, hediye çeki ve benzeri unsurlar olmayıp, 'Bilet' ve 'Kitap' tan oluşmaktadır.

4- Aşağıda burslar bölümünden seçeceğiniz dilediğiniz sayıda bursu ya da bursları, dilediğiniz sayıda öğrenciye bizim aracılığımızla ulaştırabilirsiniz. Burs atamaları öğrenci talep ve isteklerine göre 'Eşitlik' ilkesi gereği tamamen rastlantısal olarak yapılmaktadır. Burs ya da burslar satın almanız doğrultusunda size verilen 'Referans Numarası' ile 'Bursiyerler' bölümümüzde bursunuzu hangi öğrencinin aldığını görebilirsiniz. Bursiyer bölümünde burs ya da burslarınızı alan öğrenci ya da öğrencilerin, 'Burs Koşullarını yerine getirip getirmediğini yine 'Bursiyer' bölümünden takip edebilir, gözlemleyebilirsiniz.

Vereceğiniz bursun sürdürülebilirliği için koşullar şöyledir ;

A- Bursiyer, kendisine sağlanan burs sonucu elde edilen, 'Bilet' ile, izleyeceği 'Film', 'Konser' ya da 'Tiyatro Oyunu' na ait duygu ve düşüncelerini, kazandığı kültür sanat tecrübesini; etkinlikte çekilen bir fotoğrafı ile birlikte, etkinliği takip eden 3 gün içerisinde bize göndermesi gerekmektedir.  Etkinlik ile ilgili görsel ve bursiyer yorum yazısını 'Bursiyerler' bölümünde yer alacak profilinde takip edilebileceksiniz, gözlemleyebileceksiniz.  Ayrıca #KültürSanatDuvarı  olarak faaliyet gösteren Duvar.Kumbaravan.com 'da eleştiri, görüş ve öneri yazısı olarak etkinlik sahipleriyle ve halkımızla paylaşılacaktır.

B- Bursiyer, kendisine sağlanan burs sonucu elde edilen, 'Kitap' ı teslim aldıktan sonra 10 gün içinde okumasını, 'Kitap' a ait duygu ve düşüncelerini, kazandığı kültür sanat tecrübesini, bir fotoğrafı ile birlikte, 10 gün içinde bize göndermesi gerekmektedir. Kitap ile ilgili görsel ve bursiyer yorum yazısını 'Bursiyerler' bölümünde yer alacak profilinizde takip edilebileceksiniz, gözlemleyebileceksiniz, ayrıca #KültürSanatDuvarı olarak faaliyet gösteren Duvar.Kumbaravan.com 'da eleştiri, görüş ve öneri yazısı olarak -hayatta ise- yazarıyla, yayıneviyle ve halkımızla paylaşılacaktır.

5- BursKumbaravan, bursiyerlerin iletişimi ve gerekli prosedürleri düzenli, sağlıklı bir şekilde sağlamaması durumda; burs veren kişi ve kurumun onayına, bilgisine ihtiyaç duymaksızın, burslarının kesilmesini ve başka bir öğrenciye aktarılmasını ve benzeri tüm hakları her daim saklı tutar. Burs veren kişi ve kurumun verdiği tüm 'Bilet' ve 'Kitap' lar her koşul ve şartta öğrencilere kullandırılacak olup verilen referans numarası ile her daim takibi ve gözlemlenmesi mümkündür.

6- Sağladığınız, satın aldığınız tüm burslar, tamamen karşılıksız olup, Burs Kumbaravan ve/veya sizin, bursiyerlerden geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü ve benzeri hakkı hiç bir koşul ve şartta bulunmamaktadır. Ancak isterlerse bursiyerlerin; Burs Kumbaravan sosyal projelerinde yer alması tercih edilir. Eğer sizin önereceğiniz bir sosyal proje var ise, bu projeler tüm bursiyerlere duyuru olarak yayınlanabilecektir, bursiyerler isterlerse bu projelerde yer alabilirler.

7- Sağladığınız burs ya da burslar, 'Burs Verenler' bölümünde oluşturacağımız profiliniz ile bursiyerlerinizi ayrıca takip ve gözlemleme fırsatı bulabilirsiniz. Söz konusu profili tüzel kişilik ya da kurumunuzun adına olabileceği gibi, merhum, ebediyete göç etmiş bir kişi adına da olabilir. Gerçek kişi adına böyle bir profil açılması söz konusu değildir.

Profilde; merhum kişi ise adı ve soyadı, mesleği ve benzeri belirtilmek istenen bilgi ve merhum adına neden burs sağlandığında dair bir niyet yazısı yer alacaktır. kurum ise;  bir kurum logo görseli, kurum bilgileri ve neden burs sağlandığında dair bir niyet yazısı yer alacaktır.

8- Bazı burslarda, o burslara özel olarak istenilen bir kriter olabilir, bu kriterler bursların altında * işareti ile belirtilmektedir.

9- Bursiyer seçimlerinde, OkulKumbaravan ve UniKumbaravan sosyal girişimlerinde de olduğu gibi kesinlikle 'Eşitlik' ilkesi esastır.

Süreçler, Burs.Kumbaravan.com ve @BursKumbaravan twitter hesabı üzerinden tüm paydaşların -öğrencilerin, etkinlik sahiplerinin, yayınevlerinin, burs sağlayan kişi ve kurumların- görebileceği, düzenli takip ve kontrol edebileceği şekilde şeffaf olarak yayınlanır.

10- Adaylar, bir burs paketi seçerek başvuru yapabilirler ve sadece bir burs almaya hak kazanabilirler.

11- Tüm burslar Kumbaravan.com aracılığı ile tarafınızca satın alınmakta olup, kumbaravan.com sosyal bir girişim değildir, alt markası olarak yer alan tüm sosyal girişimlere aracı olmaktadır, bu bağlamda gelecekte diğer bir çok kurumla çalışılması planlanmaktadır. Kumbaravan.com'dan satın alacağınız tüm burs ya da burslar, Burs.Kumbaravan.com'a aktarılacak olup satın aldığınız 'Bilet' ya da 'Kitap' ların sizin tarafınızdan kullanılması imkanı yoktur. Bursları oluşturan 'Bilet' ve 'Kitap'lar, etkinlik sahipleri ve yayınevleri desteğiyle sadece burs amacıyla satın alınacağı ve kullanılacağı garantisi doğrultusunda en düşük fiyat ile öğrencilere sağlanmaktadır.

12- Burs kazanan adaylar; Burs sağlandığı anda haberdar edilirler.

13- Bursiyerler, burs özelinde bir kriter olmaması dahilinde, izlemek istedikleri filmleri, tiyatro oyunlarını, okumak istedikleri kitabı, gitmek istedikleri konseri, dinlemek istedikleri sanatçıyı mevcut süre zarfında kendileri seçeceklerdir. Bu durumun istisnası, sizin kendi bursunuzu oluşturup öğrenci arkadaşlara sağlamak isterseniz, oluşturacağınız bursun şartlarını belirledikten sonra öğrenci arkadaşlara sunabiliriz.

14- Sosyal Girişim olarak sürdürülebilir olmak adına, sadece gider ve masrafların karşılanması adına aylık burslara; bir bilet bedeli & bir kitap bedeli eklenmiştir. Bu sayede hizmet kalitesi düşmeksizin faaliyete devam edilebileceği hesaplanarak belirlenmiştir.

Burslar 1 Aylık, 4 Aylık, 8 Aylık ve 12 Aylık olarak sağlanabilmektedir. Ödeme sayfasında sizin belirlemeniz gerekmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15- Bu web sayfasında yer alan 'Nedir?' - 'Nasıl?' bölümlerini ve 'Burs Vermek İstiyorum' bölümlerinde yer alan maddelerin, yazıların tamamını, okuduysanız; aşağıda yer alan burs ya da bursları seçip satın alarak bizim rastlantısal olarak seçeceğimiz öğrenci ya da öğrencilere burs sağlayabilirsiniz. Adaylar bölümünde yer alan burs bekleyen adaylara istedikleri bursu sağlayabilirsiniz. Her iki şekilde de sağladığınız bursları 'Bursiyerler' bölümünde burs ya da burslar satın aldığınızda size verilen referans numarası ile takip edebilir, gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz 'Burs Verenler' bölümünde kurumunuz ya da merhum, ebediyete göç etmiş bir kişi adına da profil oluşturarak oradan da takip edip gözlemleyebilirsiniz.

16- Burs ya da burslar satın almanız sonrası tüm işlemler online ve otomatik olarak yapılmaktadır. Süreç hakkında bilgi almak isterseniz, soru, sorun, öneri ve görüşleriniz için; bilgi@kumbaravan.com e-posta adresi ile, 0 555 639 94 91 numaralı telefon ve WhatsApp hattı ile bize her zaman ulaşabilirsiniz.

(Özel İndirimiyle)

Burslar

BURS KODU

2.Sanat Müzik - Burslar

2.SMB-01

Konser için;   Ayda 4 Bilet

* En az 2 bilet yerli sanatçıların yer aldığı etkinliklerde kullanılmalıdır.

2.SMB-02

Konser için;   Ayda 3 Bilet

* En az 2 bilet yerli sanatçıların yer aldığı etkinliklerde kullanılmalıdır.

2.SMB-03

Konser için;   Ayda 2 Bilet

* En az 1 bilet yerli sanatçıların yer aldığı etkinlikte kullanılmalıdır.

2.SMB-04

Konser için;   Ayda 1 Bilet

* Yerli sanatçıların yer aldığı etkinlikte kullanılmalıdır.

BURS KODU

3.Sanat Tiyatro - Burslar

3.STB-01

Tiyatro oyunları için; Ayda 4 Bilet

* En az 2 bilet yerli yazar oyunlarında kullanılmalıdır.

3.STB-02

Tiyatro oyunları için; Ayda 3 Bilet

* En az 2 bilet yerli yazar oyunlarında kullanılmalıdır.

3.STB-03

Tiyatro oyunları için; Ayda 2 Bilet

* En az 1 bilet yerli yazar oyununda kullanılmalıdır.

3.STB-04

Tiyatro oyunları için; Ayda 1 Bilet

* Yerli yazar oyununda kullanılmalıdır.

BURS KODU

5.Sanat Edebiyat - Burslar

5.SEB-01

Talep edilen türde;  Ayda 4 Kitap

* En az 2 yerli yazar kitabı tercih edilmelidir.

5.SEB-02

Talep edilen türde;  Ayda 3 Kitap

* En az 2 yerli yazar kitabı tercih edilmelidir.

5.SEB-03

Talep edilen türde;  Ayda 2 Kitap

* En az 1 yerli yazar kitabı tercih edilmelidir.

5.SEB-04

Talep edilen türde;  Ayda 1 Kitap

* Yerli yazar kitabı tercih edilmelidir.

BURS KODU

7.Sanat Sinema - Burslar

7.SSB-01

Sinema filmleri için;  Ayda 4 Bilet

* En az 2 bilet yerli filmlerde kullanılmalıdır.

7.SSB-02

Sinema filmleri için;  Ayda 3 Bilet

* En az 2 bilet yerli filmlerde kullanılmalıdır.

7.SSB-03

Sinema filmleri için;  Ayda 2 Bilet

* En az 1 bilet yerli filmde kullanılmalıdır.

7.SSB-04

Sinema filmleri için;  Ayda 1 Bilet

* Yerli filmde kullanılmalıdır.

İletişim

Gönderiliyor..

Hata oluştu, ilgileniyoruz..

Mesajınız Gönderildi..

0 555 639 94 91

Bilgi@Kumbaravan.com

Kadıköy, İstanbul, Türkiye

E-Bültene abone olun, tüm faaliyetlerimizden haberdar olun!

Gönderiliyor...

Hata oluştu..

İlgileniyoruz..

Gönderildi   : )